Przykłady transakcji z naszym udziałem

Exapro jest internetową giełdą maszyn używanych, na której aktualnie znajduje się około 50 000 ofert sprzedaży maszyn używanych. Oferujemy jednak coś więcej niż tylko publikację ofert w internecie - pomagamy w trakcie całego procesu sprzedaży. Różnimy się od innych serwisów tego typu tym, że oferujemy spersonalizowaną pomoc. Kupujący i sprzedający są w kontakcie z jednym z naszych agentów sprzedaży, który asystuje obu stronom gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Finalizacja transakcji międzynarodowej jest bardziej skomplikowana niż sprzedaż krajowa, dochodzi wiele różnych czynników, takich jak bariera językowa czy transport. Tutaj z pomocą przychodzi Exapro.

 

Podsumowanie

Z Japonii do Meksyku: transakcja międzykontynentalna

Transakcja pomiędzy dwiema firmami produkcyjnymi

Exapro - pierwsze miejsce poszukiwań maszyn

Exapro - partner Państwa biznesu

 

Z Japonii do Meksyku: transakcja międzykontynentalna

Nabywca: duża firma segmentu motoryzacyjnego z Meksyku

Sprzedawca: pośrednik sprzedaży używanych wtryskarek z Japonii, wyspecjalizowany w maszynach Fanuc-a

Maszyna: Używana wtryskarka Fanuc Roboshot

 

Początek transakcji

Nabywca złożył zapytanie odnośnie jednej z używanych wtryskarek Fanuc znajdujących się na Exapro. Jako, iż zapytanie napłynęło z Meksyku, jeden z naszych hiszpańskojęzycznych agentów zajął się tą sprawą. Niestety maszyna, o którą pytał klient okazała się być już sprzedana. W związku z tym zaproponowaliśmy alternatywną maszynę oferowaną przez jednego z naszych azjatyckich partnerów, specjalizujących się w tego typu maszynach. Jako, iż na maszynie były to tego czasu przeprowadzone jedynie testy klient z Meksyku postanowił wziąć ofertę pod uwagę.

 

Pomoc w rozmowach

Od początku Exapro pośredniczyło w komunikacji pomiędzy stronami, ponieważ sprzedawca posługiwał się j. angielskim podczas gdy nabywca mówił jedynie po hiszpańsku. Kolejną przeszkodą w bezpośredniej komunikacji pomiędzy stronami była różnica czasowa pomiędzy Meksykiem a Japonią. Zaangażowanie naszych agentów umożliwiło jednak oby stronom osiągnięcie wstępnego porozumienia cenowego. Następnie nabywca poprosił o przeprowadzenie inspekcji maszyny - jednak podróż do Japonii wiązałaby się dla niego z dodatkowymi kosztami. W związku z tym poprosiliśmy innego z naszych zaufanych partnerów by dokonał oględzin dla nabywcy i poświadczył stan techniczny maszyny.

 

Negocjacje

Po otrzymaniu poświadczenia stanu technicznego maszyny nabywca postanowił negocjować cenę oraz warunki płatności i transportu. Odbyło się to również z naszym udziałem, tak by obie strony miały pewność, że nie dojdzie do żadnych nieporozumień natury komunikacyjnej. Po ustaleniu warunków, nabywca wpłacił należność i maszyna została przetransportowana do Meksyku, gdzie wciąż pracuje.

Pomoc trzeciej strony

Komunikacja i profesjonalne podejście obu stron to podstawa powodzenia każdej transakcji. Strony mogą czasami napotkać problemy w porozumieniu się jeśli chodzi o względy językowe jak również finansowe i formalne warunki transakcji. Tutaj z pomocą przychodzi Exapro, które dzięki doświadczonemu personelowi jest często w stanie usprawnić proces kupna/sprzedaży i pomóc obydwu stronom w osiągnięciu porozumienia.

  

Transakcja pomiędzy dwiema firmami produkcyjnymi

Nabywca: portugalska firma działająca w branży szklarskiej

Sprzedawca: francuska firma produkcyjna

Maszyna: Centrum obróbcze Sigma

Pierwszym krokiem było złożenie przez klienta z Portugalii zapytania o centrum obróbcze Sigma, które znalazł na naszych stronach. Maszyna była wciąż dostępna i w dalszym ciągu pracowała w zakładzie sprzedawcy. Klient został poinformowany o tym fakcie, co okazało się być dla niego ważną informacją, z racji tego, iż istniała możliwość obejrzenia maszyny podczas pracy. Poprosił on jednak o potwierdzenie specyfikacji technicznej by upewnić się, że maszyna jest odpowiednia dla jego potrzeb

 

Dodatkowe koszta, negocjacje

Sprzedawca niestety nie posługiwał się w j. angielskim, więc Exapro pośredniczyło w wymianie mailowej pomiędzy obiema stronami tłumacząc całą korespondencję. Po sprawdzeniu specyfikacji technicznej, która okazała się odpowiednia dla potrzeb klienta, poprosił on o przedstawienie oferty wraz z demontażem i załadunkiem maszyny na samochód. W celu oszacowania kosztów demontażu skontaktowaliśmy się z firmą zewnętrzną, a następnie ustaliliśmy, że koszta załadunku zostaną pokryte przez nabywcę.

 

 Dalsze kroki

Kolejnym krokiem było zorganizowanie inspekcji maszyny by nabywca mógł zweryfikować czy stan techniczny podany przez sprzedającego pokrywa się z faktycznym stanem maszyny. Jako, iż maszyna była w bardzo dobrym stanie po dokonaniu oględzin klient z Portugalii potwierdził zakup. Po wpłaceniu należności maszyna została zdemontowana i załadowana na samochód podstawiony przez nabywcę. Fakt, iż maszyna znajdowała się wciąż w produkcji nie przeszkodził w sfinalizowaniu transakcji - Exapro pomaga w organizacji inspekcji, demontażu a także transportu maszyny. Z Exapro mogą Państwo wykorzystywać swoje maszyny do samego momentu sprzedaży.

 

Exapro - pierwsze miejsce poszukiwań maszyn

Nabywca - duży producent branży farmaceutycznej z Turcji

Sprzedawca - włoska firma produkcyjna, francuskie, szwajcarskie oraz polskie firmy zajmujące się handlem używanymi maszynami

Maszyny - urządzenie do sterylizacji z Francji; napełniarka z Włoch; tableciarka ze Szwajcarii; butelczarka z Polski

 

Nabywca

Nabywcą w tym przypadku była firma zajmująca się odsprzedażą używanych maszyn z sektora chemicznego i pakowalniczego. W trakcie naszej wieloletniej współpracy klient ten wielokrotnie prosił nas o pomoc w znalezieniu konkretnych maszyn, a także o asystę w komunikacji z kontrahentami (jako, iż posługują się oni jedynie j. tureckim i angielskim). Aktualnie współpracujemy regularnie wyszukując klientowi maszyny o podanej przez niego specyfikacji.

 

 

Większość transakcji ma następujący przebieg:

1) Nabywca znajduje na naszej stronie maszynę, którą jest zainteresowany i wysyła zapytanie o dodatkowe informacje. Po ich otrzymaniu decyduje czy maszyna odpowiada jego potrzebom. Jeśli tak jest kontaktujemy go bezpośrednio ze sprzedawcą w celu ustalenia szczegółów transakcji. W przypadku gdy obie strony nie mówią w tym samym języku pośredniczymy w komunikacji, tłumacząc korespondencję by nie doszło do nieporozumień.

W powyższym przykładzie zaangażowanych było aż trzech naszych agentów - jeden posługujący się j. francuskim, niemieckim oraz włoskim, następnie jeden mówiący po polsku i jeden mówiący po turecku (oczywiście wszyscy posługują się także j. angielskim).

2) Nasz turecki klient przesyła nam specyfikację maszyny jakiej aktualnie poszukuje Exapro następnie zajmuje się wyszukaniem w swojej bazie danych maszyny, która odpowiada jego wymaganiom. Jeśli udaje nam się znaleźć odpowiednią maszynę rozpoczynamy proces sprzedaży, czyli kontaktujemy klienta ze sprzedawcą, koordynujemy inspekcję maszyny, ustalamy warunki sprzedaży (cena, transport, demontaż, termin dostawy) i monitorujemy przebieg transakcji.

Wiele firm zajmujących się odsprzedażą używanych maszyn korzysta z naszego serwisu by zapewnić sobie lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania w internecie, a co za tym idzie większy dopływ klientów. W odróżnieniu od innych serwisów tego typu poza umieszczeniem Państwa oferty na naszych stronach zapewniamy pomoc w trakcie całego procesu sprzedaży. Pomagamy także w komunikacji z klientami, gdy nie mówią oni w znanym Państwu języku. Exapro to prosty, szybki i skuteczny sposób na poszerzenie swoich kanałów sprzedaży.

 

Exapro - partner Państwa biznesu

Nabywcy: firmy produkcyjne z Polski, Finlandii, Hiszpanii, Francji i Turcji

Sprzedawca: francuska firma zajmująca się odsprzedażą używanych maszyn

Maszyny: różnego rodzaju obrabiarki do metalu

 

Długoletnia współpraca

 Współpracujemy z wieloma firmami zajmującymi się handlem maszynami, które specjalizują się w konkretnym typie maszyn. Tego typu kooperacja jest zazwyczaj bardzo efektywna dla obu stron. Najlepszym przykładem jest tutaj jeden z naszych francuskich partnerów, który specjalizuje się w maszynach do obróbki kół zębatych. Aktualnie posiada on około 60 maszyn wystawionych w naszym serwisie. Pomogliśmy mu znaleźć już 10 nabywców z takich krajów jak Hiszpania, Polska, Turcja, Finlandia i Francja. Współpraca tego typu jest bardzo efektywna z racji wiedzy naszego partnera na temat maszyn jakie oferuje oraz naszej wiedzy i doświadczenia w przeprowadzaniu transakcji międzynarodowych.

 

Korzyści dla firm zajmujących się odsprzedażą maszyn

Exapro mogą Państwo traktować jak zewnętrzny dział sprzedaży. Zajmujemy się publikacją ofert, ich aktualizacją, komunikacją z klientem w Państwa imieniu. Jeśli brakuje już czasu na odpowiadanie na wszystkie zapytania czas skorzystać z Exapro. Zrobimy to za Ciebie.

Dotrzyj do klientów z całego świata

Na przykładzie naszego partnera specjalizującego się w maszynach do obróbki kół zębatych doskonale widać jak z pomocą Exapro nawet specjalizując się w wąskiej kategorii maszyn można dotrzeć do klientów praktycznie całego świata. Jest również nieoceniona korzyść dla nas - dzięki naszym partnerom odkrywamy nowe możliwości, które następnie pozwalają nam oferować odwiedzającym nasz portal pełną gamę używanych maszyn przemysłowych. 

 

W powyższym przykładzie nasz partner korzysta z Exapro jako zewnętrznego działu sprzedaży, który pozwala mu dotrzeć do klientów, do których nie byłby w stanie dotrzeć ze swoją ofertą sam. Jeśli chcą Państwo zacząć sprzedawać swoje używane maszyny na całym świecie Exarpro to właściwy adres.

Korzyści z rejestracji na Exapro

  • Dodaj swoją maszynę za darmo
  • Zarządzaj swoimi ofertami
  • Masz dostęp do ustawień newslettera
  • Zapytaj o maszyny bez podawania swoich danych
  • Agent Exapro asystuje Państwu przy sprzedaży maszyn
  • W pełni wykorzystaj konto klienta Exapro

Bezpłatna rejestracja

Jesteś już zarejestrowany?

Nasi partnerzy zawsze są traktowani priorytetowo

Zaloguj się

Zgłoś problem ze stroną

Przeznaczone tylko do problemów z funkcjonowaniem strony

Wsparcie techniczne