Linia do recyklingu / pirolizy odpadowych tworzyw sztucznych (głównie PE i PP).

Mają Państwo na sprzedaż taką samą maszynę?

Reklamuj ją na Exapro za darmo!

Sprzedawaj

O sprzedawcy

Rodzaj klienta Użytkownik - małe i średnie firmy
Aktywny od 2020
Liczba ofert online 1
Ostatnia aktywność 4 grudnia 2020

Dane techniczne

Materiał PE/PP/PS
-------------------
Roboczogodziny
Godziny podłączenia do prądu
Stan techniczny jak nowy
Zgodność z normami CE ---------
Status podłączony do prądu

Opis

W skład oferty wchodzi w pełni kompletna (wraz z częściami zamiennymi) i sprawna instalacja do pyrolizy odpadowych tworzyw sztucznych dostępna w Łodzi. Obecnie nie jest w produkcji, jednak w każdej chwili istnieje możliwość prezentacji pracy wszystkich podzespołów.

Sercem instalacji jest reaktor do pyrolizy, który zawiera kosz o pojemności 10 m3. Przy załadunku miksu PP/PE w ilości ok. 2 ton i wydajności ok. 50% powinniśmy się spodziewać 1 m3 oleju z każdego wsadu. Ogólna wydajność instalacji będzie zależała m.in. od liczby zmian i od sposobu pracy, tj. czy będzie uruchomiony drugi reaktor. Przy wykorzystaniu obydwu reaktorów naprzemiennie otrzymujemy cykl pracy quasi ciągły, przy zachowaniu zalet procesu wsadowego, tj. łatwości załadunku i czyszczenia reaktora. W systemie z koszem wsadowym jest to szczególnie widoczne, gdyż nie ma potrzeby czyszczenia reaktora, ponieważ kosz z wsadem jest dostępny z poziomu podłogi po jego wyciągnięciu z reaktora i umieszczeniu w dedykowanym miejscu konstrukcji stalowej.

Instalacja do pyrolizy jest w bardzo dobrym stanie; posiada w pełni sprawne sterowanie PLC Allen-Bradley. Wszystkie urządzenia są podłączone do prądu i do sterownika z wizualizacją SCADA, więc całość możemy włączyć i pokazać jak wzrasta temperatura w poszczególnych sekcjach. Wszystkie części są markowe i w większości z najwyższej półki.

Oryginalny projekt technologii pochodzi od japońskiej firmy NK Corporation CO., LTD. i został zaadoptowany na nasze potrzeby przez irlandzkiego producenta - firmę Premier Green Energy. Posiadamy dokumentację zdjęciową z wykonania kluczowych elementów instalacji w Irlandii (reaktor, wymiennik ciepła, cyklon czy skraplacz), a nawet krótkie filmy. Urządzenia te to nie jest chińszczyzna, która nie wytrzyma temperatur, tylko solidna robota profesjonalnej firmy.

Poniżej lista najważniejszych elementów instalacji:

1) Reaktor do pyrolizy z pokrywą i wyposażeniem
2) Reaktor do pyrolizy bez pokrywy
3) Kosz na materiał wsadowy
4) Cyklon
5) Zbiornik powietrzny + zawór bezpieczeństwa
6) Skraplacz
7) Zbiornik oleju pod cyklonem 1000 L
8) Zbiornik oleju pod skraplaczem 1000 L
9) Palnik olejowy o mocy 1000 kW (na olej i na gaz)
10) Generator gorącego gazu (HGG)
11) Zawór bezpieczeństwa
12) Wymiennik ciepła (HX)
13) Strainer (2 szt.)
14) Kolumna sedymentacyjna 20 000 L
15) Panel kontrolny i szafa zasilająca (5 szt.), sterownik PLC,
oprogramowanie SCADA: Factory Talk
16) Temperature Sensors & Data Logging of Reactor Temp Profile
17) Zbiornik dwupłaszczowy na ON 20 000 L z pełnym wyposażeniem
18) Zbiornik dwupłaszczowy na ON 20 000 L z pełnym wyposażeniem
19) Stacyjka OPW Site Sentinel
20) Zbiornik dwupłaszczowy na ON 2 500 L z pełnym wyposażeniem
21) Zbiornik dwupłaszczowy na ON 2 500 L z pełnym wyposażeniem
22) Suwnica 5t ABUS / Kran-Suw
23) Trawersa DOR 5T
24) Waga hakowa AWO 50H
25) Chłodnica BAC Inc, VTL 059 H WT
26) Chłodnica BAC Inc, VXI-36-3
27) Filtr workowy pulsacyjny typ OP-10-3,0 Era Skawina - kompletny
28) Neutralizator gazów Hydrapress
29) Detektory gazu i stacyjka GAZEX
30) Generator azotu IMT-PM2000 INMATEC (kompletna stacja)

Instalacja jest kompletna, posiada wiele czujników temperatury, ciśnienia, zawartości tlenu, poziomu oleju. Dodatkowo w jej skład wchodzą pompy oleju, pompy czynnika chłodniczego, zawory sterowane pneumatycznie, dmuchawy i wentylatory, cała konstrukcja stalowa wokół reaktorów, sekcji skraplacza, zbiorników (schody, drabinki, barierki, platformy). Linia syngazu i cyklon w izolacji wysokotemperaturowej. Na wyposażeniu również części zamienne do palnika olejowego, części zamienne do instalacji, zestaw filtrów do generatora azotu, zapasowe filtry i kosze do filtra workowego.

Wyjątkowość zabezpieczeń w zastosowanej technologii polega na obecności azotu w instalacji. Dodatkowy zbiornik z azotem służy jako zapasowy rezerwuar gazu obojętnego w przypadku jakiejkolwiek awarii. Elektrozawory ustawione są w pozycji normalnie otwarte i przykładowo w przypadku braku zasilania cała instalacja wypełnia się azotem, wypychając syngaz na zewnątrz. Sporo rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa zaszytych jest również w automatyce. Dodatkowo w zestawie są detektory gazu i stacyjka firmy GAZEX.

Do części zakupionych w Polsce posiadamy pełną dokumentację w jęz. polskim (dla chłodnic BAC częściowo również po angielsku). Do części zakupionych w Irlandii mamy dokumentację w jęz. angielskim wraz z rysunkami wykonawczymi, z których można odtworzyć poszczególne części. Dodatkowo sporo dokumentacji opisowej, procesu technologicznego i innych elementów (np. wymiennika ciepła, dmuchawy cyrkulacyjnej).

Niezależnie od procesu, do którego była projektowana, instalacja może być ona wykorzystana również w innym celu (np. do pyrolizy biomasy, wytlewania paliw, podkładów kolejowych, otrzymywania węgla drzewnego, upłynniania tworzyw sztucznych, recyklingu olejów przepracowanych, itp.). Ewentualne adaptacje wykonane własnym sumptem są w stanie znacząco obniżyć koszt wykonania całości od zera, przy zachowaniu wysokiej jakości oferowanych elementów.

Ten opis mógł być przetłumaczony automatycznie. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt. Informacje zawarte w tym ogłoszeniu mają jedynie charakter orientacyjny. Exapro sugeruje sprawdzić szczegóły ze sprzedawcą przed dokonaniem zakupu.

Zasady działania Exapro

Korzystanie z Exapro jest proste - oto jak działamy

Lista podobnych maszyn

Skontaktuj się ze sprzedawcą

Ta strona jest również dostępna w języku angielskim
This page also exists in English