O Exapro

Fakt, że sprzedajemy maszyny nie oznacza, że nimi jesteśmy!

Od 2000 roku pomagamy sprzedawcom i nabywcom używanych maszyn przemysłowych skontaktować się ze sobą za pomocą naszej strony. Nasi agenci mówiący w 9 językach pomagają Państwu w trakcie całego procesu sprzedaży/zakupu.

Nasz cel: przejrzystość i efektywność w transakcjach międzynarodowych

Exapro jest internetową giełdą business-to-business. Dokładamy starań by umożliwić naszym klientom sprzedaż lub zakup maszyn z całego świata.
Odpowiadamy na napływające zapytania zachowując zasady przejrzystości i etyki. Ponadto dokładamy starań by klienci otrzymali możliwie najdokładniejsze informację o maszynach, bo wiemy, że są to dla Państwa sprawy kluczowe.
Umożliwia nam to nasz wielojęzyczny zespół agentów, posiadający doświadczony w transkakcjach międzynarodowych. Jesteś w kontakcie z agentem mówiącym w Twoim języku i rozumiejącym Twój rynek.

To jest właśnie coś co nas wyróżnia i sprawia, że współpracują z nami tysiące firm z całego świata od międzynarodowych koroporacji po małe lokalne zakłady. Jesteśmy zawsze dostępni dla naszych klientów, możesz się z nami skontaktować, zadzwonić. Exapro to ludzie, a nie jedynie serwis internetowy.

Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej obsługi zakupu lub sprzedaży maszyn przemysłowych.

Co robimy? Pomagamy Ci kupić lub sprzedać używane maszyny

Jeśli chcesz sprzedać używane maszyny ze swojego zakładu lub zwiększyć obroty swojej firmy zajmującej się handlem maszynami powinieneś zarejestrować się i oferować swoje maszyny na Exapro.

  1. Agenci Exapro optymalizują wszystkie oferty i zajmują się ich promocją zarówno online jak i offline.
  2. Filtrujemy zapytania i wybieramy te od poważnych klientów
  3. Kontaktujemy ze sobą nabywców sprzedawców w celu organizacji inspekcji
  4. Gdy transakcja dojdzie do skutku wysyłamy fakturę prowizyjną do sprzedawcy

Więcej informacji znajdziesz na stronie Jak działamy.

Historia Exapro

Od ponad dziesięciu lat Exapro stale się rozwija, wchodząc na nowe rynki i obsługując nowe języki, w najbliższych latach planujemy to kontynuować

We współpracy z Kitmondo i Virtuoso Data stworzyliśmy Valorexo, pierwsze na świecie w pełni zautomatyzowane narzędzie do wyceny używanych urządzeń przemysłowych. Dzięki milionom historycznych cen Valorexo generuje dokładne raporty cenowe maszyn przemysłowych

2021

Exapro przejmuje serwis Kitmondo, poszerza tym samym swoję ofertę o nowe działy przemysłu i wzmacnia pozycję na rynku północnoamerykańskim. Poszerzyliśmy w ten sposób naszą ofertę usług dla firm aukcyjnych, którym pomagamy obsługiwać ponad 400 aukcji rocznie

2018


Uruchamiamy nową stronę z wieloma usprawnieniami i nowymi funkcjami

2016


Wprowadzamy serwis w j. tureckim

2012

Wchodzimy na rynki Ameryki Północnej i Południowej, otwierając filię w USA i Kostaryce. Ponadto wprowadzamy serwis w j. polskim

2011


Wprowadzamy serwis w j. czeskim, niemieckim, włoskim oraz hiszpańskim

2007


Otwieramy główne centrum obsługi w Pradze

2005


Rok założenia firmy w Saumur we Francji. Serwis startuje w j. angielskim i francuskim

2000

Cel, powód i przekonanie, które inspiruje Exapro

Każda firma ma wyższy cel, który napędza jej wizję i mobilizuje ludzi, którzy ją tworzą. Projekt pozbawiony celu i wyższych motywów ma małe szanse na powodzenie - stworzenie lepszego świata w niszy, w której operuje.

why exapro

Zainspirowani teorią Simona Sineka 'The Golden Circle' sformuowaliśmy swoje 'Dlaczego', które przyświeca naszej firmie od momentu jej powstania w roku 2000.

Łączyć

Digitalizacja
Oparte na rozwiązaniach i innowacyjne
Ludzie i technologia razem

Świat przemysłowy

Gotowość do zmian
Przyszłość przemysłu
Niepokorna kultura startup-u

Optymalizować

B2B w ramach przemysłu
fabryki to kupujący jak i sprzedający
Globalny zasięg

Globalna produkcja

Wszystkie sektory
Nowe i przyszłe usługi
Przemysł 5.0

Wizja Exapro

W Exapro zajmujemy się handlem i promocją maszyn używanych na globalną skalę. Nasza pasja do maszyn używanych właśnie nie jest przypadkowa. Pod koniec lat '90 dostrzegliśmy wielką lukę w rynku - przepływ starszych technologii do miejsc gdzie wciąż mogłby być używane odbywał się głównie na poziomie lokalnym. Cały świat przemysłowy mógłby znacząco skorzystać na globalnej platformie sprzedaży używaych maszyn.

Każda maszyna przemysłowa w odpowiednim miejscu

Naszym celem jest zapewnienie nabywcom dostępu do używanych maszyn dobrej jakości i w przystępnych cenach. Sprzedawcom natomiast chcemy zapewnić ekspozycję ich maszyn wśród wiarygodnych nabywców. Checmy by każda maszyna spełniała swoje przeznaczenie. Nadwyżka maszyn sprzedawcy oznacza możliwość kupna markowego sprzętu przemysłowego przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Globalnie przetestowane i zaakceptowane

Staramy się by nasz serwis był zorientowany na klienta. Dzięki międzynarodowemu zespołowi doświadczonych agentów możemy zapewnić wsparcie dla wszystkich typów klientów: podmiotów prywatnych, dużych firm produkcyjnych, a nawet handlarzy. Handel na skalę globalną jest częścią naszej misji, ponieważ jest to najskuteczniejszy sposób łączenia kupujących i sprzedających z różnych zakątków świata.

Spersonalizowane wsparcie, które zapewnia dodatkową przewagę nad w pełni automatycznymi serwisami

Tworzyny międzynarodowy i wielojęzykowy zespół specjalistów w handlu międzynarodowym. Dzelimy również pasię do maszyn, dzięki czemu możemy również pomóc w wyborze maszyny. Nie jesteśmy technikami, pracujemy po tym by kupujący i sprzedający - ci, którzy są prawdziwymi specjalistami od maszyn mogli się porozumieć bez względu na odległość czy barierę językową.

Naszym najważniejszym zasobem są nasi partnerzy - zaufani kupujący i sprzedający, z którymi nawiązaliśmy trwałą współpracę przez lata obecności na rynku używanych maszyn. Dbamy o relacje biznesowe, jest to jednym z powodów, dla których nasi klienci pozostają z nami i ponownie oferują lub kupują maszyny za pośrednictwem naszej platformy.

Połączenie giełdy maszyn ze światem aukcyjnym

W branży maszyn używanych istnieją dwa różne podejścia rynkowe:

1. giełda, na której maszyny są oferowane w cenie, którą sprzedawca uważa za cenę rynkową. Czas jest mniej istotny niż negocjacje cenowe.
2. Aukcje - na nich maszyny muszą być sprzedane w ograniczonym czasie po cenie odzwierciedlającej aktualne zapotrzebowanie na dane maszyny.

Podczas gdy Exapro w oczywisty sposób służy pierwszemu podejściu, Bidsuite, zapewnia akytwne i specjalistycznie wsparcie dla aukcjonerów.

Wierzymy, że bardzo niewiele maszyn powinno być złomowanych. W związku z tym wykluczamy działalność w zakresie złomowania z naszego modelu biznesowego.

Przyszłość realizacji naszej misji

Szerokie znaczenie i zasięg naszego DLACZEGO jasno określa, że naszą ambicją jest możliwie najlepsze wykorzystywanie naszych mocnych stron w celu usprawnienia światowego systemu produkcji. Oznacza to wykorzystanie całej naszej wiedzy o świecie cyfrowym, naszego doświadczenia w handlu międzynarodowym oraz obszernej bazy danych by w nadchodzących latach rozwijać nowe, innowacyjne usługi dla przemysłu.

Referencje

Poznaj nasz zespół

Obecnie zespół Exapro składa się z 22 osób. Codziennie kontaktujemy ze sobą dziesiątki nabywców i sprzedawców maszyn używanych z całego świata. Każdy agent zajmuje się konkretnym sektorem przmysłu, lub konkretnym krajem.

Każdego tygodnia nasi agenci odpowiadają na setki zapytań i kontaktują poważnych klientów z oferentami.

user

Baris

Area Manager - Turkey

user

Darya

HR/Office manager

user

Gabriel

Sales Supervisor

user

Hana

Campaign Manager

user

Ilya

Area Manager - Poland

user

Jan

ExaSaas Assistant

user

Jérémie

Area Manager - Germany

user

Loick

Area Manager - France

user

Maciej

CDO

user

Maxime

COO

user

Nikola

HR assistant

user

Raphael

Area Manager - France

user

Robin

Head of Digital

user

Santi

Area Manager - Italy

user

Soulayma

Campaign Manager

user

Thomas

CEO

Join Exapro's international team

Having years of experience on a global market, in Exapro we managed to keep our young spirit. We’re constantly looking for pro-active and motivated people who enjoy working in a friendly international environment.

Currently opened positions

V.I.E. 12mo+- German Business Development
Internship 6 months in 2021 - Quality
Internship 6 months in 2021 - German speaking position