Kabina natryskowa / malarnia IDEAL-LINE Powder coating unit Super sprzedawca

Mają Państwo na sprzedaż taką samą maszynę?

Reklamuj ją na Exapro za darmo!

Sprzedawaj

O sprzedawcy Super sprzedawca

Rodzaj klienta Handlarz
Aktywny od 2010
Liczba ofert online 176
Ostatnia aktywność 15 września 2021

Dane techniczne

Szerokość pracy 1800 mm
Długość pracy 1300 mm
Moc 15 kW
-------------------
Długość x szerokość x wysokość 4650,0 × 1620,0 × 2700,0
Roboczogodziny
Godziny podłączenia do prądu
Stan techniczny dobry
Zgodność z normami CE ---------
Status

Opis

Lakiernia proszkowa IDEAL-LINE została wyprodukowana w 1999 roku i pozwala na malowanie detali o maksymalnych wymiarach 1800x1300x500 mm (dł. x wys. x gł.)

Skład linii lakierniczej IDEAL-LINE

1. podwieszony przenośnik z dwiema jednostkami napędowymi i smarownicą,
2. stacja wody DEMI (R.O. - odwrócona osmoza),
3. tunel chemicznego przygotowania powierzchni,
4. dwie kabiny do malowania proszkowego,
5. połączone dwa piece: suszący i utwardzający,
6. dodatkowa kabina do malowania proszkowego firmy Gwomal,
7. podwieszony przenośnik do ręcznego przesuwania wózków z zawieszonymi detalami,
8. dodatkowy piec utwardzający.

Przenośnik o konstrukcji podwieszonej o długości około 215 m wyposażony jest w 2 jednostki napędowe umożliwiające pracę o prędkości od 0,6 do 2 m/min. Pneumatyczna smarownica mieści się przed wjazdem do tunelu chemicznego przygotowania powierzchni. Łańcuch składa się z kół uporządkowanych i połączonych ze sobą w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Maksymalne obciążenie na 1 mb przenośnika wynosi 80 kg. W przenośnik wbudowany jest napinacz łańcucha. Tor przenośnika posiada przekrój profilu C otwartego w górę, co stanowi ochronę przed zanieczyszczeniami z przenośnika.

Stacja do uzdatniania wody działa na zasadzie odwróconej osmozy ze zbiornikiem buforowym. Do wyprodukowania 1 litra wody DEMI stacja zużywa 3 litry wody sieciowej.

Tunel chemicznego przygotowania powierzchni składa się z 4 stref natryskowych oferujących następującą technologię przygotowania powierzchni: (1 strefa – wanna ok. 3m3) odtłuszczanie + fosforanowanie żelazowe (2 strefa – wanna ok. 3m3) odtłuszczanie + fosforanowanie żelazowe (3 strefa – wanna ok. 2m3) płukanie wodą sieciową (4 strefa – wanna ok. 2m3) płukanie wodą DEMI.
Dwie pierwsze strefy grzane są ciepłem technologicznym za pośrednictwem wymienników płytowych. Wyposażone są one również w filtry workowe do ciągłej filtracji kąpieli. Tunel wyposażony jest w 3 wejścia inspekcyjne. W tunelu zamontowanych jest łącznie 8 silników: 2 silniki do obiegu grzania kąpieli i 6 do natrysku. Wymiary zewnętrzne tunelu: 20,5 x 2 x 4 m. Ściany z izolacją z wełny mineralnej.

Dwie kabiny do malowania proszkowego wykonane są z blachy stalowej wraz z systemem odciągu i odzysku farby z jednej kabiny z wykorzystaniem multicyklonu i filtra końcowego. Kabina automatyczna wyposażona jest w 8 pistoletów NOVA2000 na manipulatorach (po 4 pistolety na stronę), umożliwiających malowanie metodą TRIBO (tarciową). Dodatkowo istnieje możliwość ręcznego domalowywania pistoletem NOVA202. Kabina automatyczna położona jest na szynach umożliwiających jej przesuwanie.

Połączone jedną ścianą dwa piece: suszący i utwardzający. Wszystkie piece posiadają po 2 palniki Weishaupt zasilane gazem ziemnym oraz wentylatory cyrkulacyjne. Maksymalne temperatury pracy: piec suszący do 170oC, piec utwardzający do 230oC. Na wejściu i wyjściu z pieców mieszczą się kurtyny powietrzne. Ściany izolowane są wełną mineralną. Sterowanie temperaturą znajduje się na panelach na głównej szafie sterowniczej. Ogrzewanie pieców następuje za pośrednictwem wymienników. Druga kabina posiada ręczną aplikację Prodigy II generacji z pompami Prodigy HDLV II generacji firmy Nordson. Aplikacja ta pozwala na ręczne malowanie metodą CORONA (wysokonapięciowa). Wyciąg kabiny połączony jest z multicyklonem z możliwością fizycznego rozłączenia.

Kabina do malowania proszkowego firmy Gwomal o wymiarach 4650 x 1620 x 2700 mm wykonana jest z blachy stalowej, posiada system odciągu z wentylatorem o mocy 15 kW i filtrami patronowymi z mocowaniem typu twist. Malowanie w kabinie odbywa się za pośrednictwem ręcznej aplikacji do malowania SPRINT X firmy Wagner, wyposażonej w pistolet PEM-X1. Aplikacja umożliwia malowanie metodą CORONA oraz TRIBO (wymagana jest zmiana pistoletu na dedykowany pistolet tribostatyczny PEM-T3)

Podwieszony przenośnik do ręcznego przemieszczania detali. W pierwszej kolejności detale wieszane są na wózkach o długości 2 metrów każdy. Dalej wózki przesuwane są ręcznie do kabiny lakierniczej lub do pieca utwardzającego. Długość przenośnika wynosi około 45 metrów. Maksymalne obciążenie na 1 mb przenośnika wynosi 80 kg. Tor przenośnika ma przekrój profilu C otwartego w górę, co stanowi ochronę przed zanieczyszczeniami z przenośnika.

Piec przelotowy do utwardzania o wymiarach 7000 x 1670 x 4500 wyposażony w palnik firmy Weishaupt zasilany jest gazem ziemnym. Ogrzewanie następuje za pośrednictwem wymiennika do maksymalnej temperatury 200oC. Ściany pieca izolowane są wełną mineralną.

Ten opis mógł być przetłumaczony automatycznie. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt. Informacje zawarte w tym ogłoszeniu mają jedynie charakter orientacyjny. Exapro sugeruje sprawdzić szczegóły ze sprzedawcą przed dokonaniem zakupu.

Zasady działania Exapro

Korzystanie z Exapro jest proste - oto jak działamy

Lista podobnych maszyn

Skontaktuj się ze sprzedawcą

Ta strona jest również dostępna w języku angielskim
This page also exists in English