Cel, powód i przekonanie, które inspiruje Exapro

Każda firma ma wyższy cel, który napędza jej wizję i mobilizuje ludzi, którzy ją tworzą. Projekt pozbawiony celu i wyższych motywów ma małe szanse na powodzenie - stworzenie lepszego świata w niszy, w której operuje.


Zainspirowani teorią Simona Sineka 'The Golden Circle' sformuowaliśmy swoje 'Dlaczego', które przyświeca naszej firmie od momentu jej powstania w roku 2000.

conntect

"Łączyć"

 • Digitalizacja
 • Oparte na rozwiązaniach i innowacyjne
 • Ludzie i technologia razem
Industrial world

"Świat przemysłowy"

 • Gotowość do zmian
 • Przyszłość przemysłu
 • Niepokorna kultura startup-u


optimize

"Optymalizować"

 • B2B w ramach przemysłu
 • fabryki to kupujący jak i sprzedający
 • Globalny zasięg
manufacturing

"Globalna produkcja"

 • Wszystkie sektory
 • Nowe i przyszłe usługi
 • Przemysł 5.0
Wizja Exapro

W Exapro zajmujemy się handlem i promocją maszyn używanych na globalną skalę. Nasza pasja do maszyn używanych właśnie nie jest przypadkowa. Pod koniec lat '90 dostrzegliśmy wielką lukę w rynku - przepływ starszych technologii do miejsc gdzie wciąż mogłby być używane odbywał się głównie na poziomie lokalnym. Cały świat przemysłowy mógłby znacząco skorzystać na globalnej platformie sprzedaży używaych maszyn.

Każda maszyna przemysłowa w odpowiednim miejscu

Naszym celem jest zapewnienie nabywcom dostępu do używanych maszyn dobrej jakości i w przystępnych cenach. Sprzedawcom natomiast chcemy zapewnić ekspozycję ich maszyn wśród wiarygodnych nabywców. Checmy by każda maszyna spełniała swoje przeznaczenie. Nadwyżka maszyn sprzedawcy oznacza możliwość kupna markowego sprzętu przemysłowego przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Globalnie przetestowane i zaakceptowane

Staramy się by nasz serwis był zorientowany na klienta. Dzięki międzynarodowemu zespołowi doświadczonych agentów możemy zapewnić wsparcie dla wszystkich typów klientów: podmiotów prywatnych, dużych firm produkcyjnych, a nawet handlarzy. Handel na skalę globalną jest częścią naszej misji, ponieważ jest to najskuteczniejszy sposób łączenia kupujących i sprzedających z różnych zakątków świata.

Spersonalizowane wsparcie, które zapewnia dodatkową przewagę nad w pełni automatycznymi serwisami

Tworzyny międzynarodowy i wielojęzykowy zespół specjalistów w handlu międzynarodowym. Dzelimy również pasię do maszyn, dzięki czemu możemy również pomóc w wyborze maszyny. Nie jesteśmy technikami, pracujemy po tym by kupujący i sprzedający - ci, którzy są prawdziwymi specjalistami od maszyn mogli się porozumieć bez względu na odległość czy barierę językową.

Naszym najważniejszym zasobem są nasi partnerzy - zaufani kupujący i sprzedający, z którymi nawiązaliśmy trwałą współpracę przez lata obecności na rynku używanych maszyn. Dbamy o relacje biznesowe, jest to jednym z powodów, dla których nasi klienci pozostają z nami i ponownie oferują lub kupują maszyny za pośrednictwem naszej platformy.

Połączenie giełdy maszyn ze światem aukcyjnym

W branży maszyn używanych istnieją dwa różne podejścia rynkowe:

1. giełda, na której maszyny są oferowane w cenie, którą sprzedawca uważa za cenę rynkową. Czas jest mniej istotny niż negocjacje cenowe.
2. Aukcje - na nich maszyny muszą być sprzedane w ograniczonym czasie po cenie odzwierciedlającej aktualne zapotrzebowanie na dane maszyny.

Podczas gdy Exapro w oczywisty sposób służy pierwszemu podejściu, Bidsuite, zapewnia akytwne i specjalistycznie wsparcie dla aukcjonerów.

Wierzymy, że bardzo niewiele maszyn powinno być złomowanych. W związku z tym wykluczamy działalność w zakresie złomowania z naszego modelu biznesowego.

Przyszłość realizacji naszej misji

Szerokie znaczenie i zasięg naszego DLACZEGO jasno określa, że naszą ambicją jest możliwie najlepsze wykorzystywanie naszych mocnych stron w celu usprawnienia światowego systemu produkcji. Oznacza to wykorzystanie całej naszej wiedzy o świecie cyfrowym, naszego doświadczenia w handlu międzynarodowym oraz obszernej bazy danych by w nadchodzących latach rozwijać nowe, innowacyjne usługi dla przemysłu.